Po co podlewać rośliny domowe gorącą wodą?

Po co podlewać rośliny domowe gorącą wodą?

Wielu hodowców kwiatów zaleca podlewanie gorącą wodą, czyli wodą o temperaturze od 40 do 50 stopni. Nie bój się tego, rośliny się nie zagotują. Wręcz przeciwnie, zyskają zdrowie i piękny wygląd.

Zdarza się, że z powodu niewłaściwej pielęgnacji roślina zanika, traci liście. W takich przypadkach można zastosować gorące podlewanie. Ta metoda była z powodzeniem stosowana przeze mnie osobiście wielokrotnie.

Co daje roślinom nawadnianie gorącą wodą?

Gorące podlewanie daje zwierzętom następujące korzyści:
– poprawia wygląd rośliny;
– pojawienie się nowych pędów bocznych i liści;
– tempo wzrostu wzrasta;
– liście stają się jasne i intensywnie zielone;
– Szkodniki giną.

Nawet po kilku takich zabiegach można zauważyć zmiany. Roślina wygląda i czuje się znacznie lepiej. Tylko nie podlewaj kwiatów wrzątkiem ! W takim przypadku roślina umrze niemal natychmiast.

Gorący prysznic do kwiatów w pomieszczeniach.

Oprócz gorącego podlewania doświadczeni hodowcy kwiatów korzystają również z gorącego prysznica. Wygodne jest przeprowadzenie go w łazience. Rośliny umieszcza się w łazience i podlewa z prysznica gorącą wodą przez minutę. Najlepiej spędzić go wieczorem. Rośliny pozostawia się w wannie do rana, aby nadmiar wody wypłynął z otworów doniczki i liście wyschły. Rośliny z kroplami na liściach nie należy wystawiać na słońce, ponieważ krople działają jak szkło powiększające i mogą wystąpić oparzenia liści. Gorący prysznic pomaga usunąć kurz z liści. Pory otwierają się i roślina lepiej oddycha.

Gorący prysznic jest bardzo pomocny przy kwiatach. Procedurę tę należy przeprowadzać raz w miesiącu, po czym roślina nie jest podlewana przez dwa tygodnie.

Jak gorący prysznic wpływa na rośliny: 

– sprzyja tworzeniu pąków kwiatowych;
– przyczynia się do kwitnienia rośliny;
– niszczenie pasożytów, które umierają od gorącej wody.

W niektórych przypadkach gorący prysznic nie jest zalecany. W przypadku roślin o owłosionych liściach zabieg nie jest zalecany. Do roślin tych należą: geranium, fiołek, gloksynia. W wyniku tej procedury mogą stracić kwiaty.

Jeśli gorący prysznic nie jest odpowiedni dla rośliny, można to od razu zrozumieć. W takim przypadku roślina zacznie blaknąć, tracić liście. Jeśli tak się stanie, nie powinieneś nadal prowadzić gorących pryszniców dla takich roślin.

Można stwierdzić, że wszystkie rośliny domowe wymagają gorącego podlewania, ale gorące prysznice nie są odpowiednie dla wszystkich kwiatów.

Natalia Ławniczak
Autor
Rate author
Wiedzieć wszystko